
Potřebuje vaše firma výpočet uhlíkové stopy?
Je pro vaši firmu výpočet uhlíkové stopy skutečně důležitý nebo dokonce povinný? Zjistěte, kdo musí měřit uhlíkovou stopu povinně.
Datum: 7. 4. 2025
Na konci února 2025 jsme psali o tom, že Evropská komise představila návrh změn v oblasti povinného ESG reportingu (tzv. Omnibus balíček), který by mohl výrazně upravit okruh firem spadajících pod směrnici CSRD.
Evropský parlament vyšel vstříc firmám a schválil dvouletý odklad povinností spojených s reportingem podle směrnice CSRD. Jedná se o aktualizaci pro podávání zpráv o udržitelnosti známou jako „Stop-the-Clock“ mechanismus.
V praxi to znamená, že firmy, které doposud měly povinnost vydat svůj první report za letošní rok (tedy v roce 2026) budou tuto povinnost mít až za rok 2027 (tedy v roce 2028).
Případných změn rozsahu povinných subjektů nebo obsahu reportingu se hlasování netýkalo. Lze k nim očekávat širší debatu, která potrvá určitě řadu dalších měsíců.
Více prostoru pro kvalitnější přípravu: získáte více času na důkladnější přípravu vašeho ESG reportingu
Můžete se zaměřit na byznysové potřeby spojené s udržitelností: více času věnovat splnění požadavkům vašich odběratelů, přípravě na finanční rizika, nebo využití zeleného financování.
Efektivnější nastavení procesů: získáte prostor promyslet sběr dat a nastavit efektivní proces
Mnoho firem pokračuje v ESG aktivitách navzdory odkladu povinností. Proč?
Na rozdíl od uspěchaného zavádění můžete nyní přistupovat k ESG strategicky zaměřit se na to, co dává byznysově smysl.
Nepřistupujte k reportingu jako k další administrativě, ale jako k příležitosti najít efektivnější postupy a úspory ve vašem podnikání.
Jsme tu, abychom vám pomohli tento čas využít co nejefektivněji.
Kontaktujte nás a společně proměníme povinný reporting v příležitost pro váš byznys. Třeba s naším řešením ESG basic.
Je pro vaši firmu výpočet uhlíkové stopy skutečně důležitý nebo dokonce povinný? Zjistěte, kdo musí měřit uhlíkovou stopu povinně.
Rozhovor o tom, jaké nové digitální produkty pro ESG reporting plánuje Impact Metrics v dalším roce představit a jak do vývoje zapojujeme umělou inteligenci.
Zatímco ještě před pár lety byl výpočet uhlíkové stopy doménou především velkých korporací, dnes se tento požadavek dostává jako lavina i k menším firmám. A důvod? Velké společnosti potřebují pro…